Warning: An unexpected error occurred. Something may be wrong with WordPress.org or this server’s configuration. If you continue to have problems, please try the support forums. (WordPress could not establish a secure connection to WordPress.org. Please contact your server administrator.) in /var/www/home/shopwomartatelier/public_html/wp-admin/includes/translation-install.php on line 68
Kadınların Sanat Hikayesi - Womart Atelier

Hakkımızda

Tarihi erkekler yazsa da (HİStory), sanat kadınların; yaratmak, yaşamı yeniden inşa etmek kadınların.
İşte bu hikaye, kadınların hikayesi, Art story of women: WOMART

Yaratıcı kadınların, üretmeye olan tutkusu, Womart’la gün yüzüne çıkıyor. Wirginia Woolf’ün tarihe not düşülen o sözü “Yazıyoruz, erkekler ne der diye düşünmeden yazıyoruz” sözüne ithafen; Kim ne söyler diye düşünmeden, yalnızca yaratıcı gücümüzle, üretmeye olan aşkımızla Womart olarak biz de sanatı kolektif bir şekilde inşa ediyoruz.  Womart’ın yolunu açıyoruz tüm kadınlara. Bu hem bir çağrı hem de bir manifestodur; üretmeye, kendini gerçekleştirmeye, sanat aşkına ve yaşama dair  bir kesişme noktası Womart.

Biz kadın üreticiler, sanatımızın hikayesini burada yeniden yazıyoruz. Her üretim bir sanat eseri, her eser bir hikaye.

Womart kadın gücünün bir araya geldiği, kadın bakış açısıyla şekillenen, üreten ve nihai olarak sanat ortaya koyan bir oluşum. İçimizdeki renkleri yansıttığımız, bazen yaşamı, bazen duyguları ifade ettiğimiz; resim, sabırla, rengarenk işlediğimiz ve harika karakterler yarattığımız; amigurumi, toprağın evimizle buluşmasına vesile olan, çiçeklerimize yuva olan beton saksı üretimi, dijitalin gücünü kullanarak 3D tasarımlarla ortaya koyduğumuz kişiye özel dekoratif tasarımlarlar.. Ve ürettikçe gelişip büyüyecek onlarca eser.

Womart dünyasına hoş geldiniz, şimdi tanıştıysak, dilerseniz artık eserlerimize göz atabilirsiniz.